NiKoLcIn BlOgIsEk

V¨ŽDYCKY VIM CO CHCI!
 

T.I.

Neco o T.I.
Povolání: rapper, herec
Věk: 28
Datum narození: 25. 09. 1980
Místo narození: Atlanta, Georgia, USA
Znamení: Váhy
Životopis
T.I., občanským jménem Clifford Joseph Harris mladší, se narodil 25. října 1980 v Atlantě. Původně si říkal Tip, což byla jeho přezdívka z dětství, avšak jakmile začal s rapem, někteří fanoušci ho mylně nazývali Chip, pročež si změnil jméno na T.I.P. Později jej zkrátil na T.I., protože podepsal smlouvu u nahrávací společnosti Arista, kde byl upsán i legendární rapper Q-Tip, kterého T.I. respektuje, takže chtěl předejít zbytečným konfliktům. Smlouvu podepsal T.I. v roce 2001 a začal připravovat své debutové album.

To vyšlo v témže roce pod názvem I\\\'m Serious a jako producenti se na něm podíleli mj. Jazze Pha a Pharell Williams. Druhý jmenovaný vytvořil na albu titulní singl I\\\'m Serious, ke kterému byl jako host pozván reggae zpěvák Beenie Man.

První velký komerční úspěch oslavil T.I. roku 2003 vydáním svého druhého alba Trap Muzik. To se v americké hitparádě umístilo na 4. místě a získalo platinovou desku. Objevily se na něm hity jako 24\\'s, Rubberband Man nebo Be Easy. Krátce po vydání alba se mu však přihodila nepříjemnost v podobě porušení jeho podmínky ohledně držení drog, kterou obdržel již v roce 1998. Byl poslán na tři roky do vězení, odkud byl však předčasně propuštěn.

Poté, co v roce 2004 opustil věznici, vydal T.I. koncem roku své další album Urban Legend. To bylo opět obrovsky úspěšné a stalo se platinovým. Objevili se na něm hosté jako například Nelly, Lil\\\' Jon, Pharell Williams nebo Lil\\\' Kim.

Jeho další album King vyšlo roku 2006 a okamžitě se umístilo na první příčce americké hitparády. Za první týden se desky prodalo přes 520 000 kopií, díky čemuž T.I. získal rekord v nejvyšší prodejnosti během prvního týdne za rok 2006. Na albu nechybí hity What You Know nebo Front Back, kde hostují členové skupiny UGK - Bun B a Pimp C.

Nejnovější album nese název T.I. vs T.I.P a najdou se tam hvězdy jako je Wyclef Jean z bývalé formace The Fugees, Alfa Mega, Busty Rhymes nebo T.I.ova skupina P$C (Pimp Squad Click). Momentálně jsou natočeny tři klipy, a to k songům Big Things Poppin, You Know What It Is (ft. Wyclef) a Hurt (ft. Alfa Mega a Busta Rhymes). Toto album je nejlepší zatím z jeho dosavadní kariéry.

31.01.2009 13:44:20 |
Autor: NIKOLA KURKOVA
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se